Kalorifer Temizleme

Kullanılan her eşyanın zamanla temizliğe ihtiyacı vardır. Belirli bir süredir hayatımızın orta yerine oturan kaloriferler de buna dahil. Kalorifer temizleme, tüm doğalgaz kullanıcıları için gerekli bir hizmettir. Kombi ve kalorifer tesisatı ilk bağlandığında verimli şekilde çalışır. Ancak zamanla ısıtma etkisi düşmeye başlar. Bu durumda kalorifer temizleme hizmeti alma zamanı gelmiş demektir. Peteklerde, sistemin zarar görmemesi için koruyucu bir yağ bulunur. Bu yağ, petek temizleme işlemi sırasında sistemden çıkmaz. Sadece kirli su tahliyesi yapılır ve tıkanıklık açılır.  

İçerik Tablosu

Kalorifer Temizleme 

Kalorifer temizleme günümüzde ayrı bir hizmet sektörü olmuş durumda. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla doğal olarak kombi ve kalorifer temizliği hizmetine talep de artmıştır. Bu da, kalorifer temizleme işlemini firmaların hizmet kapsamına dahil etmiştir. Kurumsal firmaların uzmanlık alanı olan petek temizliği için ihtiyaçlara göre en uygun hizmet verilir. Tesisat içindeki kirli suyun etrafı kirletmemesi için doğru bağlantı yapılması, kirli suyun tahliyesi, peteklerin yıkanması, tesisata temiz su basılması, basıncın ayarlanması, peteklerin havasının alınması ve test işlemlerinin yapılması şeklinde kapsamlı bir hizmetler bütününü ifade eden kalorifer temizleme sonrası ısınma veriminin artması en büyük avantajdır. Isı performansı yüksek olduğundan kombinin çalışma yükü azalır. Bu da doğrudan enerji tasarrufu sağlar. Kaloriferler yeni nesil ısınma sistemi olarak faydalı teknoloji demektir. Bakım ve temizlik hizmetleriyle doğalgazla etkili ısınma ayrıcalığı ikiye katlanıyor.  

Petek temizleme tamamen kullanıcı yararına bir hizmettir. Her doğalgaz kullanıcısının ödediği maliyete göre iyi ısınmaya hakkı vardır. En az iki yılda bir yapılacak kalorifer temizliği, yaşam konforunu arttırmaktadır. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için kışın güzel ısınmanın etkisi büyüktür. İyi bir ısıtma sistemi ise bakımı ve temizliği yapılmış peteklerle mümkündür. 

5/5 - (7 votes)

Yorum yapın

Tıkla Hemen Ara